Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Bierzmowanie podczas epidemii

Bierzmowanie podczas epidemii

20 czerwca, na zakończenie wizytacji kanonicznej do naszej parafii przybył  bp Adam Bałabuch – biskup pomocniczy, który o godz. 16:00 na specjalnej Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania 52 kandydatom.

W homilii obrzędowej  biskup Adam przypomniał, że pierwszy udzielony apostołom dar Ducha Świętego, był darem Miłosierdzia. Później, w dniu Zielonych Świątek, Duch Święty w postaci ognia i wiatru zstąpił na nich i swoimi darami uzdolnił ich głosić i rozszerzać Królestwo Boże po całym świecie, uzdolnił umacniać i wychowywać Kościół. W obu tych wypadkach dary Ducha Świętego były udzielone ze względu na Kościół. Nie zważając na wątpliwości, rozczarowania i braki uczniów, Duch Święty przemienia ich, czyni swymi współpracownikami i narzędziami w budowaniu Kościoła oraz ratowaniu ludzi.

Ksiądz Biskup Adam Bałabuch sprawując najświętszą ofiarę obecnej młodzieży w sakramencie bierzmowania udzielił darów Ducha Świętego. Młodzież została wcześniej przygotowana przez udział w rekolekcjach i katechezach parafialnych.

 

Dodaj komentarz

Top