Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje przed bierzmowaniem

Rekolekcje przed bierzmowaniem

W ramach bezpośredniego przygotowania do bierzmowania nasza młodzież wzięła udział w weekendowych rekolekcjach wyjazdowych. Ośrodek Odrodzenie w Sokołowsku zgromadził blisko 50 młodych ludzi.

Spotkanie z działającym realnie Bogiem, możliwość spojrzenia na swoją relacje z Nim oraz pozyskania nowych możliwości i wiadomości prowadziła wraz z księdzem Wojciechem Oleksym grupa parafian z Mieroszowa z Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca na czele z ks. Sebastianem Oliszewskim oraz starsza młodzież zaangażowana w życie naszej parafii.

Podczas tych rekolekcji młodzież miała okazję do wysłuchania konferencji i świadectw życia z Bogiem, modlitwy oraz możliwość podjęcie decyzji, które pogłębiają relacje z Najlepszym Ojcem. Mimo napiętego planu był też czas na odpoczynek i rekreację. Poruszającymi momentami były przede wszystkim możliwość stanięcia w prawdzie o sobie w sakramencie pokuty i pojednania, a także przyjęcie daru Ducha Świętego.

– Podczas tych rekolekcji poruszyła mnie szczerość i zapał ekipy prowadzącej. Powiedzieli oni wiele niezwykłych rzeczy, choć tak bardzo oczywistych. Najbardziej dotknęło mnie świadectwo o Bożej Miłości i jej przyjmowaniu, której trzeba się nauczyć. Przede mną jeszcze długa droga… – Wyznała jedna z uczestniczek.

Młodzieży życzymy by nie zatracili tego, co doświadczyli na tym kursie oraz otworzyli się na dary Ducha Świętego, które otrzymają w najbliższym czasie w sakramencie bierzmowania, a ekipie i wszelkim osobom zaangażowanym serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg będzie uwielbiany w tym dziale i młodzieży, którą zawierzamy dalszej modlitwie.

Dodaj komentarz

Top