Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowi ceremoniarze dla naszej parafii

Nowi ceremoniarze dla naszej parafii

Promocji do posługi ceremoniarza  dwóm naszym lektorom udzielił w katedrze bp Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki.

W świdnickiej katedrze, w sobotnie południe zostali pobłogosławieni nowi ceremoniarze. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy przygotowywali się oni w regularnych spotkaniach prowadzonych przez ks. Tomasza Gwizdka i ks. Krzysztofa Orę, który jest diecezjalnym i ogólnopolskim duszpasterzem służby liturgicznej.

– Po odpowiednim przygotowaniu ci oto kandydaci, młodzi ludzie, chłopcy z różnych stron naszej diecezji otrzymują błogosławieństwo do pełnienia ważnej posługi w zgromadzeniu liturgicznym: jako lektorzy i jako ceremoniarze. Będziecie w ten sposób nie tylko wspierać kapłanów w sprawowana prze nich liturgii, ale także przyczyniać się do tego by ta liturgia była dostojna i piękna – mówił w homilii bp Marek Mendyk, który dziś w katedrze świdnickiej pobłogosławił nowych ceremoniarzy i lektorów.

Patrykowi i Kacprowi naszym nowym ceremoniarzom, gratulujemy przyjętej posługi.

Dodaj komentarz

Top