Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Mama mi powiedziała, że Pan Bóg jest – Rekolekcje Adwentowe (audio)

Mama mi powiedziała, że Pan Bóg jest – Rekolekcje Adwentowe (audio)

Ks. Marcin Dolak, par. Św. Brata Alebrta Świebodzice

Dlaczego wierzysz w Boga? To jedno z trzech pytań jakie skierował do uczestników niedzielnej liturgii, w swojej pierwszej nauce rekolekcyjnej ks. Marcin Dolak, tegoroczny kaznodzieja adwentowy. Rozpalając zapałkę i parafrazując jedną z bajek Andersena, ojciec duchowny świdnickiego seminarium porównał wiarę do płomienia, przy którym można się ogrzać, który oświetla drogę, który może nam dać trochę radości, ciepła i miłości.

Każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie w zaciszu swojego domu. Dlaczego wierzysz w Boga? Jednak zanim odpowiesz sobie na to pytanie, posłuchaj jak sam homileta daje świadectwo o wierze w Boga, i jak opowiada o swoich rodzicach, którzy przez przykład swojego życia, byli pierwszymi nauczycielami wiary.

Dodaj komentarz

Top