Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > XIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zaproszenie

XIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zaproszenie

Pielgrzymka na Jasną Górę, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Serdecznie zapraszamy na 13. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach 2-9 sierpnia pod hasłem: „Błogosławieni Miłosierni”.

W tym roku z uwagi na Światowe Dni Młodzieży Pielgrzymka wyruszy z Henrykowa. Całość rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 11.00 właśnie w Henrykowie.

Pielgrzymka to: Ładowanie akumulatorów – Rekolekcje w drodze – Obóz survivalowy – Świetna przygoda – Niezła zabawa – Umocnienie wiary – Poznanie wielu wspaniałych braci i sióstr – Doświadczenie niespotykanego dobra – Spotkanie prawdziwego Pana Jezusa. Weź chodź z nami!

Piesza Pielgrzymka Świdnicka to taki wielki poligon wiary,  poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym. Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby – zwłaszcza w tym roku – pójść! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

Pielgrzymka na Jasną Górę, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice
Identyfikator pielgrzyma „grupy 5”

Kto nie może pójść pieszo, niech koniecznie wstąpi w szeregi grupy „7” – duchowego uczestnictwa i duchowego wsparcia. Pielgrzymi bardzo potrzebują waszych modlitw, cierpienia i ofiar. Warto się zapisać, bo to inaczej zobowiązuje. Nadto wasze imiona pozostaną na zawsze w diecezjalnych księgach pielgrzymkowych. W naszym kościele będziemy się gromadzić wieczorami i modlić się za tych, co idą pieszo. Oni zaś będą modlić się za was. W ten sposób każdego dnia powstanie piękny modlitewny wieniec, który oddawać będziemy na każdym apelu samej Maryi. Z naszej parafii „grupie 5” przewodniczy ks. Mirosław Benedyk, a z parafii św. Mikołaja w pielgrzymce uczestniczyć będzie także ks. dziekan Józef Siemasz.

Zapisy u ks. Mirosława (604-465-657, lub mirekbenedyk@yahoo.pl) oraz w zakrystii.

♦ Ci, którzy z różnych powodów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce niech włączą (zapiszą) się do Grupy Duchowego Uczestnictwa (Grupa 7). Dla nich w tym czasie będziemy organizowali wieczorne Apele Jasnogórskie w naszym kościele.

♦ Jeżeli jesteś z dekanatu Bolków, Strzegom, Świebodzice, Żarów, zapisać się możesz u swojego księdza proboszcza.

Wpisowe dla dorosłych 80 zł. Dzieci i młodzież (do 18 lat) 60 zł.
Jeśli kogoś nie stać, prosimy o wpłatę na miarę możliwości. Kogo stać na więcej – prosimy o więcej.Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy do Grupy 7 „Duchowego Uczestnictwa” . Jeśli przy zapisie do „7” stać kogoś na dobrowolną ofiarę na rzecz pielgrzymki – serdeczne Bóg zapłać.

♦ Przed wyruszeniem pielgrzymki planowane są także spotkania organizacyjne dla pielgrzymów pieszych. Zapraszamy na spotkania w dniach:

25 lipca (poniedziałek), godz. 19.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.
26 lipca (wtorek), godz. 19.00 w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Bolkowie.

27 lipca (środa), godz. 19.00 w parafii Św. Piotra i Pawła w Strzegomiu.
28 lipca (czwartek), godz. 19.00 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie.  (odwołane)
29 lipca (piątek), godz. 19.00 w parafii Św. Brata Alberta w Świebodzicach.

Przydatne linki:

♥ Oficjalna strona Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej

♥ Tablica na Facebooku naszej „grupy 5”

♥ Artykuł w Gościu świdnickim o naszej „piąteczce”


Dodaj komentarz

Top