Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Zaproszenie na pielgrzymkę

Zaproszenie na pielgrzymkę

Drodzy Parafianie, serdecznie zapraszamy na 16. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się w dniach od wtorku 31 lipca do 9 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „W mocy Ducha Świętego”.

Po raz kolejny warto powtórzyć, że pielgrzymka to: ładowanie akumulatorów – rekolekcje w drodze – obóz survivalowy – świetna przygoda – niezła zabawa – umocnienie wiary – poznanie wielu wspaniałych braci i sióstr – doświadczenie niespotykanego dobra – spotkanie prawdziwego Pana Jezusa.

Piesza Pielgrzymka Świdnicka to taki wielki poligon wiary,  poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym. Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby pójść, podjąć decyzję można nawet przed samum wyjściem! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

Kto nie może pójść pieszo, niech koniecznie wstąpi w szeregi grupy „7” – duchowego uczestnictwa i duchowego wsparcia. Pielgrzymi bardzo potrzebują waszych modlitw, cierpienia i ofiar. Warto się zapisać, bo to inaczej zobowiązuje. Nadto wasze imiona pozostaną na zawsze w diecezjalnych księgach pielgrzymkowych. W naszym kościele będziemy się gromadzić wieczorami i modlić się za tych, co idą pieszo. Oni zaś będą modlić się za was. W ten sposób każdego dnia powstanie piękny modlitewny wieniec, który oddawać będziemy na każdym apelu samej Maryi. „Grupie 5” przewodniczy ks. Krzysztof Papierz ze Strzegomia, nie zabraknie także naszego wikarego ks. Wojciecha Oleksego.

Zapisywać można się codziennie po Mszy św. zakrystii.

♦ Ci, którzy z różnych powodów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce niech włączą (zapiszą) się do Grupy Duchowego Uczestnictwa (Grupa 7). Dla nich w tym czasie będziemy organizowali wieczorne Apele Jasnogórskie w naszym kościele.

♦ Jeżeli jesteś z dekanatu Bolków, Strzegom, Świebodzice, Żarów, Kudowa Zdrój, zapisać się możesz u swojego księdza proboszcza.

Wpisowe dla dorosłych 120 zł. Dzieci i młodzież (do 18 lat) 100 zł.
Jeśli kogoś nie stać, prosimy o wpłatę na miarę możliwości. Kogo stać na więcej – prosimy o więcej.Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy do Grupy 7 „Duchowego Uczestnictwa” . Jeśli przy zapisie do „7” stać kogoś na dobrowolną ofiarę na rzecz pielgrzymki – serdeczne Bóg zapłać.

Pielgrzymka wyruszy ze Świdnickiej Katedry w środę 31 lipca, po Mszy św. sprawowanej przez J.E. ks. bpa Ignacego Deca.

♦ Przed wyruszeniem pielgrzymki planowane są także spotkania organizacyjne dla pielgrzymów pieszych. Zapraszamy na spotkania w dniach:

  • 18 lipca (czwartek), godz. 19.00 w parafii Św. Mikołaja w Świebodzicach.
  • 19 lipca (piątek), godz. 19.30 w parafii Św. Piotra i Pawła w Strzegomiu.

Przydatne linki:

♥ Oficjalna strona Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej

♥ Tablica na Facebooku naszej „grupy 5”

Dodaj komentarz

Top