Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Bóg żywych – Uroczystość Wszystkich Świętych

Bóg żywych – Uroczystość Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych 2018, Brat Albert Świebodzice

W radosną Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy i modlimy się do tych wszystkich, którzy przebywszy trud ziemskiego pielgrzymowania, cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Dzień pierwszego listopada to także czas nawiedzania cmentarzy.

Zgodnie z polską tradycją w uroczystość Wszystkich Świętych nawiedzamy cmentarze, jako miejsce nadziei. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych, którzy przebywając w czyśćcu potrzebują naszej modlitewnej pomocy. W czwartkowe popołudnie na świebodzickich cmentarzach odbyły się Msze św. połączone z nabożeństwami za zmarłych.

O godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wałbrzyskiej Mszy św. przewodniczył ks. dziekan Józef Siemasz, a homilię wygłosił ks. Wojciech Oleksy, który przypomniał, że nasz Bóg jest Bogiem żywych, a nie umarłych. O godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Kamiennogórskiej została także sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Wiktora Bednarczyka z parafii Św. Piotra i Pawła, którą koncelebrował ks. Józef Bernaś. Po Mszach św. na obu cmentarzach odbyły się modlitewne procesje do pięciu stacji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości parafii Św. Mikołaja w Świebodzicach.

Dodaj komentarz

Top