Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wigilia z biskupem dla samotnych mieszkańców Świebodzic

Wigilia z biskupem dla samotnych mieszkańców Świebodzic

sekretarz rady miasta

W sobotnie przedpołudnie 22 grudnia bp Ignacy zasiadł do stołu z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami Świebodzic. Dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej jadłodajni miejskiej.

Msza św. poprzedzająca wigilijne spotkanie najuboższych, potrzebujących i samotnych mieszkańców Świebodzic niezmiennie od wielu lat odbywa się na terenie naszej parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Organizatorem wigilii jest Urząd Miasta i Ośrodek Pomocy Społecznej.

Słowa powitania skierował tradycyjnie już Pan Zdzisław Pantal – przewodniczący Rady Parafialnej oraz przewodniczący Rady Miasta, który z gracją przedstawił biskupowi stopień zaawansowania prac budowlanych w naszej świątyni.

Pasterz diecezji świdnickiej w homilii wskazał na Maryję, która w pieśni Magnificat wyraziła piękne myśli dotyczące Pana Boga. Maryja w tej modlitwie wychwala trzy wielkie przymioty Pana Boga: wszechmoc, świętość i miłosierdzie. Maryja wskazuje także na postawę ludzi, którzy są beneficjentami Bożych darów: a są to postawy: bycia głodnym, bycia pokornym i postawa bojaźni Bożej.

Ważnym aspektem spotkania było uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej jadłodajni miejskiej na Osiedlu Sudeckim. Poświęcenia dokonał bp Ignacy Dec. Następnie około 70 osób, zasiadło przy wspólnym wigilijnym stole.

Dodaj komentarz

Top