Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Po co wierzysz w Boga? Rekolekcje Adwentowe (audio)

Po co wierzysz w Boga? Rekolekcje Adwentowe (audio)

ks. Marcin Dolak, Adwent, Rekolekcje Świebodzice, rekolekcje adwentowe

W trzecim ostatnim dniu rekolekcji adwentowych, ks. Marcin Dolak starał się odpowiedzieć na pytanie, po co nam wiara w Boga?

Podsumowując wcześniejsze rozważania, dziś rekolekcjonista rozpoczął od Trójcy świętej i relacjach zachodzących między Ojcem, Synem, Duchem. W nawiązaniu do ojców Kościoła, mówił o perychorezie trynitarnej, czyli o wzajemnym przenikaniu się trzech osób Boskich, obrazowo tłumacząc to jako wieczne życie Trójcy, która tańczy. W dalszej części padały pytania o Boga, do którego powinniśmy się upodabniać, jeżeli w Niego wierzymy. Bardzo poruszające były także rozważania o rodzicielstwie, a szczególnie o ojcostwie.

Serdecznie zachęcamy do wysłuchania tej nauki rekolekcyjnej.

One thought on “Po co wierzysz w Boga? Rekolekcje Adwentowe (audio)

Dodaj komentarz

Top