Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wielki Czwartek, wdzięczni za dar Eucharystii i kapłaństwa

Wielki Czwartek, wdzięczni za dar Eucharystii i kapłaństwa

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy uroczyste obchody Świętego Triduum Paschalnego, w czasie którego będziemy wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 

W Wielki Czwartek liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa. Uroczystej wieczornej Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, a homilię wygłosił ks. Mirosław Benedyk, w której mówił o rozpoczętej dziś liturgii, która przedłuża się na kolejne trzy dni, wchodząc do naszego codziennego życia. Nie zabrakło także rozważań o Eucharystii – pokarmie na życie wieczne i o kapłaństwie służebnym.

Po homilii nastąpiło włączenie 17 nowych ministrantów do grona Służby Liturgicznej naszej parafii.

Po Mszy św. wyruszyła procesja do tzw. ciemnicy. Tam rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusa, świec i wszelkich ozdób.

W tym wyjątkowym dniu kapłańskim nie zabrakło także życzeń, kwiatów i podarków dla naszych duszpasterzy od wdzięcznych parafian.

>>> Galeria zdjęć z Wielkiego Czwartku 2018 <<<

Dodaj komentarz

Top