Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Przy ołtarzu coraz tłoczniej – nowi ministranci w naszej wspólnocie

Przy ołtarzu coraz tłoczniej – nowi ministranci w naszej wspólnocie

Tradycyjnie już w Wielki Czwartek powiększa się grono Służby Liturgicznej naszej parafii. W tym roku komże przywdziało 17 nowych ministrantów.

W obecności rodziców, rodzeństwa i rodziny oraz całej wspólnoty parafialnej na uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej ksiądz proboszcz Daniel Szymanik pobłogosławił nowych ministrantów i poświęcił im komże i kołnierze. Dziś 17 chłopców po raz pierwszy stanęło przy ołtarzu w stroju liturgicznym. Kandydaci zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania. Od września chłopcy zdobywali wiedzę i umiejętności pod czujnym okiem opiekuna Służby Liturgicznej ks. Mirosława Benedyka.

Posługa ministranta do której zostali dopuszczeni chłopcy jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Św. Od tej pory ci chłopcy będą nosić świętą księgę, a także krzyż, zwycięski sztandar naszej wiary, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.

Życzymy wszystkim nowym ministrantom, aby byli chlubą swoich rodzin, naszej parafii, a swoim postępowaniem i dobrze wypełnionymi obowiązkami godnie służyli na Chwałę Pana.

Na Chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów. Bogu niech będą dzięki.

29 marca 2018 roku do grona ministrantów zostali przyjęci:

 1. Maciej BEDNAREK
 2. Wiktor BRODZIAK
 3. Maciej CICHY
 4. Mateusz DOLNY
 5. Miłosz GÓRSKI
 6. Dominik HOŁOWATY
 7. Antoni JĘDRZAK
 8. Jakub KOKOSZKA
 9. Patryk KOZIEŁ
 10. Szymon KOZŁOWSKI
 11. Patryk MLAK
 12. Bartosz PALUCH
 13. Oskar PIĄTEK
 14. Stanisław STASIAK
 15. Wojciech WILMAN
 16. Igor ZAPŁOTNY
 17. Konrad ZIELIŃSKI

Powiększyło się grono służących Panu w liturgii Kościoła. Radujmy się i dziękujmy Bogu, od którego pochodzi wszelkie dobre pragnienie. Nowych ministrantów niech wspiera modlitwa i otacza opieka wspólnoty, a ich rodzinom niech zawsze towarzyszy łaska i pomoc naszego Pana, Jezusa Chrystusa, któremu chwała i panowanie na wieki wieków.

Aktualnie w naszej wspólnocie Służby Liturgicznej mamy 49 członków: w tym 41 ministrantów, 2 lektorów, 1 ceremoniarz, 3 ojców ministrantów oraz 2 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św.

>>> Galeria zdjęć z Wielkiego Czwartku 2018 <<<

One thought on “Przy ołtarzu coraz tłoczniej – nowi ministranci w naszej wspólnocie

Dodaj komentarz

Top