Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life – Światło dla życia

Festiwal Młodych w Wambierzycach. Light for life – Światło dla życia

Festiwal Młodych

Jak co roku serdecznie zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodzieży, który odbędzie w sobotę 16 września tradycyjnie w Wambierzycach. Jedak w tym roku wszystko was zaskoczy pozytywnie.

Festiwal Młodych „Light for life” to nowy projekt ewangelizacyjny realizowany w Wambierzycach. Wywodzi się on z dorocznych spotkań młodzieży, organizowanych w Archidiecezji Wrocławskiej, następnie w Diecezji Świdnickiej. „Light for life” to koncerty, zabawa, prelekcje, warsztaty i modlitwa, by wspólnie odkryć Światło dla życia. Wydarzenie odbywa się przy współpracy z Kurią Diecezji Świdnickiej oraz pod honorowym patronatem naszego biskupa Ignacego Deca.

Miejscem wydarzenia jest wambierzycka bazylika mniejsza pw. Królowej Rodzin – Patronki Ziemi Kłodzkiej. Świątynia wybudowana została w latach 1715 – 1723. Jest to perła architektury sakralnej na Dolnym Śląsku oraz jedno z najważniejszych miejsc kultu Matki Bożej w Diecezji Świdnickiej. Wydarzenia festiwalowe rozgrywać się będą na placu bazyliki, na 2 specjalnie przygotowanych scenach: konferencyjnej i koncertowej.

Elementem wyróżniającym festiwal „Light for live” jest „Strefa Młodych” – warsztaty aktywizujące. W tym roku będą to 4 różne, odbywające się w tym samym czasie, zajęcia pod okiem charyzmatycznych prowadzących. Każdy z uczestników festiwalu może indywidualnie zdecydować, w których warsztatach weźmie udział.

Gwiazdami pierwszej edycji festiwalu będą: zespół „niemaGotu” oraz Dobromir „Mak” Makowski.

Serdecznie zapraszamy młodzież do zapisywania się na wyjazd u pani katechetki Katarzyny Wrony.


A oto program wydarzenia:
g. 10:00 – 11:00 – rejestracja uczestników i grup (recepcja przed bazyliką)
g. 11:00 – 12:00 – rozpoczęcie festiwalu (zawiązanie wspólnoty – ks. Dominik Wargacki – diecezjalny duszpasterz młodzieży)
g. 12:00 – 12:45 – konferencja Dobromira „Mak” Makowskiego
g. 12:45 – 14:00 – strefa młodych: strefa sportowa / strefa muzyczna / strefa biblijna / strefa prelekcyjna
g. 14:00 – 14:20 – lunch, strefa cateringowa
g. 14:20 – 15:00 – adoracja – ks. Rafał Masztalerz – misjonarz miłosierdzia, referent ds. nowej ewangelizacji
g. 15:00 – 16:30 – Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa Ignacego Deca – biskupa świdnickiego
g. 16:30 – 17:15 – obiad – strefa cateringowa
g. 17:15 – 18:30 – Droga Krzyżowa – ks. Tomasz Krupnik / ks. Wojciech Iwanicki
g. 18:30 – 19:30 – koncert – Dobromir „Mak” Makowski
g. 19:30 – 20:30 – koncert „niemaGotu”
g. 20:30 – 21:00 – zakończenie festiwalu / rozesłanie – ks. Kamil Pawlik – koordynator festiwalu

Oficjalna strona Festiwalu Młodych: http://www.lightforlife.pl/

Fanpage na facebook’u: https://www.facebook.com/LightForLifeWambierzyce/

Dodaj komentarz

Top