Strona Główna > Aktualności > Młodzież schodzi z kanapy i jedzie do Wambierzyc

Młodzież schodzi z kanapy i jedzie do Wambierzyc

Diecezjalny Dzień Młodzieży Wambierzyce 2016, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W sobotę młodzież z naszej parafii uczestniczyła w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Wambierzycach. Blisko 50 osobowa grupa młodych wraz z opiekunami i księdzem wikariuszem umacniali swoją wiarę i dziękowali za minione Światowe Dni Młodzieży.

Spotkanie odbyło się w Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin. Mimo deszczowej aury spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Nie zabrakło też dobrej muzyki – tym razem w wykonaniu nawróconego rapera Bęsia z Rymcerzy.

Przesłaniem spotkania było dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży i słowa papieża Franciszka o zejściu z kanapy, dlatego w konferencji o. Kamil Tymecki z Góry św. Anny mówił o tym, że życie młodego człowieka jest podobne do psa myśliwskiego, który musi polować. Jeśli mu się to odbiera, zaczyna niszczyć mieszkanie szukając spełnienia swojego instynktu. Młody człowiek kiedy się nie realizuje, nie spełnia, również zaczyna niszczyć swoje życie. Biskup Ignacy natomiast przypomniał najważniejsze słowa Ojca św. do młodych z homilii wygłoszonych w lipcu tego roku. Świadectwa uczestników i wolontariuszy tegorocznego spotkania młodzieży z papieżem pokazały, że ziarno Słowa padło na żyzną glebę.

Bardzo liczna grupa przyjechała w tym roku z naszej parafii. Wraz z panią katechetką Katarzyną, nauczycielką Weroniką i ks. Mirosławem, i kl. Wojciechem było 50 osób. Większość uczestników to młodzież gimnazjalna przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.