Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Wakacje ministrantów z żołnierzem, trenerem i księdzem

Wakacje ministrantów z żołnierzem, trenerem i księdzem

Wakacje ministrantów, Kołobrzeg 2017, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Pod koniec sierpnia swój wakacyjny wyjazd miała grupa ministrantów młodszych, którzy wraz księdzem Mirosławem i opiekunami wypoczywali w Kołobrzegu – Podczelu.

To pierwszy tego typu parafialny, wakacyjny wyjazd naszych ministrantów, który odbył się w dniach 17-26 sierpnia, a był swego rodzaju podziękowaniem za gorliwą służbę przy ołtarzu.

Z dala od zgiełku miasta w malowniczej dzielnicy Kołobrzegu – Podczelu w odległości 600 metrów od morza znajduje się parafia Św. Michała Archanioła i Ośrodek Rekolekcyjny, w którym zamieszkaliśmy, a podejmował nas ks. proboszcz dr Tomasz Sztugalski.

Wyjazd miał na celu aktywny wypoczynek dla ciała z połączeniem rozwoju ducha. Dlatego oprócz dużej ilości sportowych gier zespołowych, spacerów, plażowania i zwiedzania, nieodzownym punktem dnia była wieczorna Eucharystia połączona z sumienną służbą przy ołtarzu.

Ważnym elementem wyjazdu była jedność. Wszelkie zajęcia, spotkania, dyskusje, wycieczki, zabawy, posiłki czy rozgrywki, były wykonywane wspólnie, często z podkreśleniem sportowej rywalizacji, która toczyła się w trzech grupach, mających swoje nazwy: Akra Nowego, Gwiazdy Dawida czy Synowie Marnotrawni.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy: oficer Wojska Polskiego w stopniu majora Rafał Szynalski, licencjonowany trener UEFA klasy B Krzysztof Król oraz ks. Mirosław Benedyk, nasz wikariusz.

>>> Galeria zdjęć z wyjazdu <<<

Dodaj komentarz

Top