Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowy praktykant – alumn Radosław Mielczarek

Nowy praktykant – alumn Radosław Mielczarek

par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Decyzją Rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, na praktykę akolicką do naszej wspólnoty parafialnej został skierowany alumn Radosław Mielczarek.

Praktyka akolicka to jedna z dwóch praktyk duszpasterskich jakie klerycy naszego seminarium odbywają w parafiach naszej diecezji, na drodze do sakramentalnego kapłaństwa. Ks. akolita Radosław jest na 5 roku studiów filozoficzno-teologicznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i alumnem Wyższego Seminarium  Duchownego w Świdnicy. Podczas praktyki nasz alumn przede wszystkim będzie próbować swoich sił na katechezie, w kancelarii i w pracy z grupami parafialnymi. Jako akolita podczas liturgii będzie przede wszystkim rozdawać Komunię św. Niebagatelne znaczenie będzie miało także poznanie księży i atmosfery na plebanii. Ksiądz kleryk pochodzi z parafii św. Piotra i Pawła w Strzegomiu i będzie z nami do 24 września. Do tego czasu postaramy się przedstawić wywiad z naszym praktykantem.

Wiernym polecamy modlitwom kleryka Radosława, aby mógł dobrze i owocnie przygotować się do święceń kapłańskich.

Dodaj komentarz

Top