Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > VIII Tydzień Biblijny

VIII Tydzień Biblijny

W niedzielę rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku hasłem tygodnia są słowa z Dziejów Apostolskich „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa”, nawiązujące do hasła roku duszpasterskiego i do 1050. rocznicy chrztu Polski.

Tydzień Biblijny 2016
Tydzień Biblijny jest organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Jak informują organizatorzy, inicjatywa i tematyka wyrosła na kanwie dwóch ważnych wydarzeń: roku Św. Pawła oraz Synodu Biskupów w Rzymie (5-26 października 2008), poświęconego Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła.

Oba wydarzenia przypomniały o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich i zachęciły do uczynienia z niego podstawowego narzędzia przepowiadania.
Organizatorzy w Tygodniu Biblijnym chcą także zwrócić uwagę na propagowanie wiedzy i kultury biblijnej, jako podstawy formacji chrześcijańskiej.
Niech to będzie dobra okazja wzięcia do ręki Pisma Świętego, które jest Księga życia.

 

biblia

Dodaj komentarz

Top