Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Toruń miasto niezwykłe!

Toruń miasto niezwykłe!

Pielgrzymka do Torunia pielgrzymi ze Świebodzic Św. Brat Albert

Miasto Piernika, Mikołaja Kopernika i Radia Maryja. Wiosenna wyprawa turystyczno-pielgrzymkowa do Torunia, jednego z najbardziej znanych miast Polski, była ważnym wydarzeniem duszpasterskim w naszej parafii.

Torunia chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. To fantastyczne miasto rozsławione na cały świat, jedno z najstarszych w Polsce. Grupa 50 pielgrzymów z naszej parafii, starszych i młodszych wraz z ks. Mirosławem przez całą sobotę 12 maja zwiedziła najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Toruniu.

Najbardziej znane zabytki m.in. takie jak: Katedra Świętojańska, Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża, Rynek Nowomiejski, Kościół Mariacki, odwiedziliśmy przechodząc przez miasto tzw. trasą „Toruń UNESCO”.

Wśród przewidzianych atrakcji był także rejs statkiem po Wiśle, czy własnoręczne wykonanie piernika podczas warsztatów w Muzeum Toruńskiego Piernika. Po atrakcjach kulinarnych było coś dla intelektu, czyli wizyta w Planetarium i seans „W poszukiwaniu życia”, który opowiadał o poszukiwaniu warunków do rozwoju życia na innych obiektach w Kosmosie. Finał wizyty w Toruniu to odwiedzenie Radia Maryja wraz z kościołem pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Dziękujemy o. Grzegorzowi Mojowi (CSsR), redaktorowi Radia Maryja i Tv Trwam za ubogacenie duchowe i prezentację katolickiego dzieła ewangelizacyjno-medialnego.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z nowym bagażem doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te piękne chwile. O wyjeździe opowiada bardzo bogata galeria zdjęć, do której zobaczenia serdecznie zapraszamy.

>>> Galeria zdjęć z Torunia <<<

Dodaj komentarz

Top