Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Taka procesja raz na 100 lat

Taka procesja raz na 100 lat

Setną rocznicę objawień fatimskich uczcili mieszkańcy Świebodzic wraz ze swymi duszpasterzami, organizując uroczystą procesję do pięciu kościołów naszego miasta.

Na czele procesji niesiono figurę Matki Bożej Fatimskiej, a za nią podążały tłumy wiernych, którzy ze śpiewem na ustach dali świadectwo wiary i miłości do Maryi. Całość poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył w kościele św. Mikołaja ks. Witold Wojewódka – proboszcz z Cierni, a homilię wygłosił ks. Daniel Szymanik proboszcz naszej parafii. Następnie procesja zatrzymywała się w każdym z pięciu świebodzickich kościołów, gdzie odmówiono dziesiątkę różańca świętego. Na zakończenie w kościele Matki Bożej Królowej Polski odśpiewano Apel Jasnogórski, a ks. dziekan Józef Siemasz pomysłodawca tego pięknego wydarzenia serdecznie wszystkim podziękował i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Top