Strona Główna > Aktualności > ŚDM w Krakowie i wizyta papieża Franciszka. Czy pojechał ktoś ze Świebodzic?

ŚDM w Krakowie i wizyta papieża Franciszka. Czy pojechał ktoś ze Świebodzic?

ŚDM Świebodzice

W Krakowie oficjalnie rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że w inauguracyjnej Mszy św. na krakowskich Błoniach, której przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz, weźmie udział kilkaset tysięcy osób.

Według danych organizatorów ŚDM w Krakowie, z terenu diecezji świdnickiej, na spotkanie z papieżem Franciszkiem i ŚDM zgłosiło się 675 osób wraz ze swoimi duszpasterzami.
Z dekanatu Świebodzice do Krakowa pojechała skromna grupa 10 pielgrzymów wraz z wikariuszem z par. św. Mikołaja ks. Grzegorzem, którzy już dojechali na miejsce i zostali zakwaterowani w Mysłowicach. Młodzi na fun page’u ŚDM Świebodzice relacjonują swój pobyt.

W środę 27 lipca rozpoczyna się wizyta Ojca Świętego Franciszka w naszym kraju, zachęcamy do oglądania w TV i słuchania w radiu relacji z tej pielgrzymki oraz śledzenia ŚDM w Krakowie. W czwartek Papież Franciszek po Mszy św. o godz. 10.30 na wałach Jasnogórskich poświęci korony i sukienkę dla MB Świdnickiej do naszej katedry.

Oto oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 Kraków – Jasna Góra – Auschwitz: 27−31 lipca 2016.

Środa, 27 lipca
16.00 – przylot na Lotnisko Międzynarodowe im. św. Jana Pawła II Kraków-Balice
17.00 – przyjazd na Wawel
17.40 – spotkanie z prezydentem Dudą
18.30 – katedra na Wawelu – spotkanie z biskupami polskimi

Czwartek, 28 lipca
7.40 – przejazd do Balic
9.45 – przyjazd do klasztoru jasnogórskiego
10.30 – msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
17.00 – przekazanie kluczy do Krakowa i przejazd tramwajem na Błonia
17.15 – przyjazd na Błonia
17.30 – powitanie

Piątek, 29 lipca 2016
7.00 – msza święta prywatna w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich
9.30 – wizyta w Auschwitz
10.30 – wizyta w obozie Birkenau
16.30 – przyjazd do Prokocimia Wizyta w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym
18.00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży na krakowskich Błoniach.

Sobota, 30 lipca 2016
8.30 – wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
8.45 – przejazd papamobile do Bazyliki Bożego Miłosierdzia
9.00 – przejście przez Bramę Miłosierdzia
9.15 – Liturgia Pojednania z udziałem młodzieży
10.30 – msza święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II z kapłanami, osobami konsekrowanymi i seminarzystami z Polski.
13.00 – obiad z młodzieżą
19.00 – przyjazd na Campus Misericordiae
19.30 – czuwanie modlitewne z młodzieżą

Niedziela, 31 lipca 2016
8.45 – przyjazd na Campus Misericordiae
10.00 – Msza Święta Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.Rozesłanie młodych świadków Bożego Miłosierdzia. Ogłoszenie miejsca i roku kolejnych Światowych Dni Młodzieży.
17.00 – przyjazd do Tauron Arena na spotkanie z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i Dobroczyńcami spotkania młodych całego świata
18.15 – przyjazd do Balic (część wojskowa). Ceremonia pożegnania.