Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Z Duchem Twoim – Podsumowanie Rorat 2018

Z Duchem Twoim – Podsumowanie Rorat 2018

dzieci z lampionami

W tym roku 19 razy spotykaliśmy się na Mszach św. roratnich, aby wspólnie i owocnie przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego.

W tym roku przewodnim motywem rorat było poznanie Trzeciej Osoby Trójcy Świętej.  Przez przykład postaci biblijnych takich jak Abraham, Mojżesz, Gedeon, Dawid, Józef Egipski poznaliśmy dary Ducha Świętego, natomiast przez historię życia ludzi nam współczesnych m.in: Heleny Kmieć, Chiary Corbella Petrillo, bł. Hanny Chrzanowskiej, bł. Laury Vicuna,  poznaliśmy Jego owoce.

Msze święte roratnie cieszyły się dobrą frekwencją. Podczas każdych rorat dzieci przynosiły ręcznie wykonane serca, na których wpisywały swoje dobre uczynki, które wykonały w ciągu danego dnia. Zawsze jedno z serc było losowane, a w nagrodę można było zaopiekować się Miśkiem „Ryśkiem”. Nie zabrało także „pocieszajek”, które także były radością dla najmłodszych.

Dziękujemy sobie za wspólną modlitwę, która zbliżyła nas do Boga i do siebie nawzajem.

Dodaj komentarz

Top