Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Podziękowanie za rok szkolny i ubezpieczenie na wakacje

Podziękowanie za rok szkolny i ubezpieczenie na wakacje

Zakończenie roku szkolengo 17/18, Świebodzice, Św. Brat Albert

Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i katecheci Szkoły Podstawowej nr 2 w Świebodzicach podczas uroczystej Eucharystii podziękowali Panu Bogu za opiekę i otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym i katechetycznym.

Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, a homilię do społeczności szkolnej wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, który obrazowy sposób mówił o ochronie jaką pełni modlitwa i sakramenty święte w życiu każdego człowieka wierzącego.

Tak jak piłkarz potrzebuje ochraniaczy na nogi, aby chronić piszczele przed atakiem rywala, jak kolaż potrzebuje kasku, aby nie uszkodzić głowy, podczas upadku, tak każdy z nas, który wierzy w Pana Jezusa, potrzebuje ochrony przez złem. Tę ochronę, swego rodzaju ubezpieczenie, zapewnia nam codzienna modlitwa i przystępowanie do sakramentów, zwłaszcza spowiedzi i komunii świętej. Tej ochrony nie może nam zabraknąć, zwłaszcza podczas wakacji, kiedy bardziej jesteśmy wystawieni na działania zła. 

Ks. Mirosław przeprowadził także doświadczenie na pomarańczach, obrazujące człowieka, którego chroni łaska Boża, i człowieka, który żyje bez Boga.

Na zakończenie liturgii ks. proboszcz serdecznie podziękował przybyłym obecność, modlitwę i życzył bezpiecznych i szczęśliwych wakacji.

Dodaj komentarz

Top