Strona Główna > Aktualności > Procesja rezurekcyjna – ogłosiliśmy Zmartwychwstanie

Procesja rezurekcyjna – ogłosiliśmy Zmartwychwstanie

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 z kościoła parafialnego wyruszyła procesja rezurekcyjna, która przeszła ulicami naszego osiedla.

Po procesji, która zgromadziła licznie parafian została odprawiona druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania, w której dziękowaliśmy Bogu za nowe życie, którego źródłem jest zmartwychwstanie Chrystusa, naszego Zbawiciela. W homilii ks. proboszcz Daniel Szymanik mówił o tajemnicy życia po śmierci, które przyniosło Zmartwychwstanie Jezusa.

Procesja rezurekcyjna jest uroczystym ogłoszeniem prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim, manifestacją wiary chrześcijan – na wzór kobiet, które po doświadczeniu pustego grobu poszły ogłosić tę wieść uczniom. Procesja jest też symbolem wędrówki Nowego Ludu Bożego razem ze swoim Panem do ojczyzny niebieskiej.

W dniu dzisiejszym ks. proboszcz także złożył wszystkim parafianom i gościom świąteczne życzenia, które wyrażają się w słowach: Życzę wam zbawienia i nieba.