Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą

Rekolekcje z ojcem Johnem Bashoborą

parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

Przez trzy dni ponad 900 osób z całej Polski podejmowało refleksję nad swoim życiem, słuchając słowa Bożego, uczestnicząc w konferencjach, chwaląc Boga śpiewem i przystępując do świętych sakramentów. Te duchowe ćwiczenia w naszym mieście na hali OSIRu od 14 do 16 listopada 2016 poprowadził ojciec John Bashabora.

Co dzień miały miejsce konferencje, Eucharystia, różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadził o. John. Charyzmatyczny kapłan posługiwał się wybranymi fragmentami z Biblii mówiąc o rzeczach, o których każdej niedzieli słyszymy w kościołach. W trakcie konferencji podkreślał fakt, że Bóg kocha każdego człowieka i pragnie, abyśmy porzucili grzeszne życie i wrócili na drogę prawdy i miłości. Kapłan z Ugandy mówił o mocy, z jaką Duch św. działa na ludzi. Poruszał tematy związane z uzależnieniami, chrześcijańską moralnością czy oddaniem swojego życia w ręce Boga.

Rekolekcje zorganizował ks. Krzysztof Herbut, diecezjalny duszpasterz grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym. Wśród uczestników można było spotkać także wielu naszych parafian. Zarówno osoby indywidualne, jak i małżeństwa, młodzież, uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej czy rodziny z dziećmi. Do Świebodzic przyjechało także wielu kapłanów z naszej diecezji, którzy aktywnie włączyli się w dzieło rekolekcji. O. Bashobora już po raz drugi prowadził rekolekcje w diecezji świdnickiej.


Ks. John Baptist Bashobora jest znanym na świecie rekolekcjonistą – księdzem katolickim pochodzącym z diecezji Mbarara w Ugandzie. W Rzymie ukończył studia z zakresu teologii duchowości zakończone doktoratem oraz uzyskał magisterium z psychologii.

tlo_7_john-copy

Obecnie z woli biskupa ordynariusza pełni w swojej diecezji funkcję koordynatora Odnowy w Duchu Świętym. Założona przez niego fundacja „Father Bash Foundation” zajmuje się prawie 6 tysiącami sierot, zapewniając im wyżywienie, utrzymanie, wykształcenie oraz opiekę duszpasterską.

Ks. Bashobora głosi Dobrą Nowinę w Afryce, Ameryce Północnej i Europie. Od 2007 roku jest zapraszany przez lokalnych biskupów do pełnienia posługi w naszym kraju. W 2013 i 2015 roku odbyły się rekolekcje „Jezus na stadionie” – na Stadionie Narodowym w Warszawie, w tym roku rekolekcje narodowe w Licheniu. Pełna pokory posługa ks. Bashobory skupia się na doprowadzenia ludzi do nawiązania osobistej relacji z Panem Jezusem. Na jego modlitwę Bóg odpowiada pełnym mocy działaniem w ciałach, duszach i umysłach ludzi. Jego głoszeniu towarzyszą liczne nawrócenia i uzdrowienia, zarówno duchowe jak i fizyczne. Wszystkich zdumiewa jego pokora i nieustanne zanurzenie w Bogu.


Dodaj komentarz

Top