Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Chcesz być lepszy czytaj Pismo Święte – Rekolekcje dla Młodzieży

Chcesz być lepszy czytaj Pismo Święte – Rekolekcje dla Młodzieży

Rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży , par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Budzenie świadomości głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Panu i Zbawicielu. Z takim nastawieniem grupa naszej młodzieży uczestniczyła w IV Diecezjalnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, które odbyły się w Ząbkowicach Śląskich.

Wydarzenie zgromadziło ponad 450 młodych z diecezji świdnickiej, którzy przez dziewięć godzin mieli okazję, aby zaczerpnąć z bogactwa kierowanych do nich myśli i słów za pośrednictwem znakomitych gości: m.in.: José Prado Floresa, świeckiego ewangelizatora z Meksyku, Johna Paula z Malezji, czy ks. Jakuba Staneckiego ze Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza z Gubina.

Współczesna technologia komunikacyjna odciąga nas od Pana Boga. Tylko nikt nam o tym nie mówi. Dla świata jesteśmy tylko klientem, nad którym trzeba tak pracować, aby przynosił zysk. Świat doczesny pochłania nas bez reszty, przez to mamy mało czasu na spotkanie z Panem Bogiem. A On jest tak blisko. Nawet przy użyciu zwykłego smartfona (dzięki aplikacji Pismo Święte), możemy mieć dostęp do najważniejszej w życiu człowieka księgi. Słowo Pana nie straciło na aktualności. Należy z niego czerpać bo ono nas zmienia na lepsze.

Między konferencjami  wiele czasu poświęcono na wspólne tańce i śpiew. Był to także ważny element rekolekcji, bo nie tylko słowem można chwalić Pana, ale całym sobą. Rekolekcyjny dzień zakończyła uroczysta Eucharystia.

Z naszej parafii w wydarzeniu wzięła udział 30-osobowa grupa uczniów, w większości przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, która przybyła z ks. Mirosławem i opiekunami.

Dodaj komentarz

Top