Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Warto zostać uczniem Jezusa – Rekolekcje Adwentowe

Warto zostać uczniem Jezusa – Rekolekcje Adwentowe

Parafia Alberta Świebodzice Rekolekcje Adwentowe
W mijającym tygodniu zakończyliśmy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje te prowadził ks. Paweł Kilimnik, student Instytutu Liturgiki i Homiletyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nauki rekolekcyjne trwały cztery dni, i były głoszone dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Było to dobre przygotowanie przed zbliżającymi się uroczystościami Narodzenia Pańskiego.

Tematem rozważań rekolekcyjnych była zachęta do przyjęcia postawy ucznia Jezusa Chrystusa, aby w jego szkole poznać Pana Boga, i co zrobić, aby być blisko Niego. Bo uczeń Chrystusa to ktoś fenomenalny, ktoś wyjątkowy, ktoś nieprzeciętny, bo to jest ktoś, kto dokonał najlepszego wyboru w swoim życiu.

Ks. Paweł o mówił o Bogu , który jest Ojcem, który tęskni za każdym człowiekiem, Jego miłość jest tęskniąca. On wie jak bardzo człowiek pragnie być szczęśliwym, On wie jak często każdy z nas dramatycznie tego szczęścia szuka. On pragnie tego szczęście bardziej niż My. Możemy sobie wyobrazić, że ktoś pragnie naszego szczęścia bardziej niż My sami? A taki jest właśnie Bóg. Taki jest Ojciec. On nie może o Tobie zapomnieć, bo On Cię kocha. Kocha Cię jak ojciec, stanowczo i za wszelką cenę i kocha Cię jak matka, czule i delikatnie, pragnie wsłuchiwać się w Twoje żale, twoje problemy, pragnie być blisko Ciebie, żebyś nie musiał czuć się sam. I mało tego, On nie chce od Ciebie nic, na Jego miłość nie musisz zasłużyć. Jego miłość jest za darmo.

Dodaj komentarz

Top