Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Bajkowe Jasełka u przedszkolaków

Bajkowe Jasełka u przedszkolaków

Parafia Alberta Jasełka Przedszkolaków
Tradycją najmłodszych dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Jana Pawła II, przy ul. Mieszka Starego 17, znajdującego się na terenie naszej parafii są coroczne jasełka wystawiane przez najstarszą grupę wychowanków. Tym razem zaszczytu dostąpiła grupa o wdzięcznej nazwie STOKROTKI, która wraz z wychowawczynią przygotowały „Bajkowe Jasełka”.

Na przedstawienie, które odbyło się 15 grudnia, licznie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich nasz ksiądz proboszcz. Przedstawienie było wyjątkowe.

Dzieci w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Tym razem, oprócz tradycyjnych bohaterów bożonarodzeniowej inscenizacji: Świętej Rodziny, Aniołów i Pasterzy, gośćmi w stajence były bajkowe postacie: Wróżka, Jaś i Małgosia, Czarownica, Czerwony Kapturek, Wilk, Książę i Kopciuszek, Śnieżka z Krasnoludkami oraz Królowa, która podobnie jak Czarownica i Wilk – czarne bajkowe charaktery za sprawą narodzonego Dzieciątka przeobraziły się w szlachetne osoby o dobrym sercu i łagodnym obliczu i nie wywołały strachu nawet wśród najmłodszej publiczności. Przesłaniem tego magicznego spektaklu była serdeczność, miłość i radość wszystkich wokół. Przepiękna scenografia i oprawa muzyczna nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane wspólnie z wychowawcą upominki: aniołki z bibułki i papierowe choinki składane techniką orgiami. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, pastorałki, świąteczna dekoracja, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

relacja za: www.przedszkole2.swiebodzice.pl

Dodaj komentarz

Top