Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowy praktykant – Alumn Wojciech Jaszczyszyn

Nowy praktykant – Alumn Wojciech Jaszczyszyn

Wrzesień to nie tylko czas rozpoczęcia roku szkolnego, ale także praktyk duszpasterskich naszych kleryków. Miło nam powitać alumna piątego roku Wojciecha Jaszczyszyna.

Praktyka duszpasterska to bardzo istotny element w formacji przyszłego kapłana. Bo właśnie na parafii, wśród wiernych, można się sprawdzić jak postępują przygotowania danego kandydata do święceń.

Nasz nowy praktykant – kleryk Wojciech jest na 5 roku studiów filozoficzno-teologicznych Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i alumnem Wyższego Seminarium  Duchownego w Świdnicy. Podczas praktyki alumn przede wszystkim będzie próbować swoich sił na katechezie, w kancelarii i w pracy z grupami parafialnymi. Niebagatelne znaczenie będzie miało także poznanie księży i atmosfery na plebanii. Kleryk Wojciech pochodzi z parafii św. Doroty z Radkowa i będzie z nami do 25 września 2018r.

Wiernym polecamy modlitwom kleryka Wojciecha, aby mógł dobrze i owocnie przygotować się do dalszej formacji w seminarium.

Dodaj komentarz

Top