Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Poznali Strzegom – Rajd Terenowy

Poznali Strzegom – Rajd Terenowy

U schyłku wakacji nasi ministranci wzięli udział w rajdzie terenowym w Strzegomiu.

Wcześnie rano zgromadzili się w przed domem parafialnym – obudzili duszpasterza ks. Wojciecha Oleksego –  następnie dojechali do Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu. O 9.00 miała miejsce wspólna Msza Święta której przewodniczył ks. Mariusz Maluszczak – wikariusz z par. Wniebowzięcia NMP w Kamieńcu Ząbkowickim. Ministranci z naszej parafii aktywnie zaangażowali się w przygotowanie asysty.

Po Eucharystii Ksiądz Diakon Radosław Mielczarek – gospodarz miejsca, oprowadził ministrantów po Bazylice św. Piotra i Pawła w Strzegomiu. Następnie rozpoczęła się gra terenowa.

Ministranci zostali podzieleni na 3 grupy. Każda z grup musiała rozszyfrować zadania zakodowane w alfabecie Morse’a, szyfrze ułamkowym i szyfrze Gaderypoluki.

Zadania dotyczyły głównie poznania bogatej historii miasta Strzegom, ministranci musieli odwiedzić kościoły, zrobić zdjęcia pomników, czy też pomóc nieznanej osobie. Najwięcej trudności sprawiło wykonanie selfie z 4 osobami jednocześnie.

Po 3 godzinach zmagań spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem w Starej Baszcie.

Dodaj komentarz

Top