Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pojechali do Częstochowy podziękować Matce Bożej

Pojechali do Częstochowy podziękować Matce Bożej

Pielgrzymka dzieci Jasna Góra 2016, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Blisko 50 osobowa grupa dzieci i rodziców odbyła pielgrzymkę na Jasną Górę w podziękowaniu za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Najpierw wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, którą koncelebrował w intencji pielgrzymów nasz wikariusz ks. Mirosław. Potem zwiedzaliśmy wspólnie pauliński klasztor (m.in. Bastion św. Rocha, wały jasnogórskie, czy wieżę sanktuarium), także był czas wolny na pamiątki i posiłek.

Taka pielgrzymka to bardzo dobry pomysł. W końcu tutaj przyjeżdżamy do Matki, Królowej Polski, bo gdzie indziej dziękować za dobroć Jezusa Chrystusa, jak nie Jego Matce. Dobrze, że możemy się tutaj wszyscy spotkać. Bo jeśli nie tutaj, to gdzie? – opowiada jedna z mam.

To pierwsza taka pielgrzymka dzieci I-komunijnych od wielu lat z naszej parafii. Jestem przekonana, że rozpoczyna się piękna tradycja pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych. Już mamy plany na kolejny wyjazd – mówi pani Teresa Sikorska, katechetka klas trzecich.

Do Częstochowy przed obraz Jasnogórskiej Pani przyjechała wiosna kościoła. Mam nadzieję, że ta pierwsza pielgrzymka nie będzie ostatnią, bo nie wolno zmarnować tego entuzjazmu i radości wynikającej z bycia dzieckiem Bożym, z radości budowania żywego Kościoła – mówił ks. Mirosław Benedyk, katecheta i wikariusz parafialny od Św. Brata Alberta.

Warto podkreślić wspaniałą atmosferę panującą podczas autokarowej podróży, gdzie dzieci chętnie śpiewały, dobrze się bawiły, dużo rozmawiały, a w drodze powrotnej bardzo chętnie dzieliły się przez mikrofon wrażeniami w odbytej pielgrzymki.

»»» Zobacz galerię zdjęć z pielgrzymki do Częstochowy «««

Dodaj komentarz

Top