Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Pierwsze Diecezjalne Mistrzostwa Narciarskie – zapowiedź

Pierwsze Diecezjalne Mistrzostwa Narciarskie – zapowiedź

W sobotę 11 marca grupa ministrantów z naszej parafii wyjeżdża do Zieleńca na Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Świdnickiej w narciarstwie zjazdowym.

Tego typu zawody w naszej diecezji organizowane są po raz pierwszy. Ku miłemu zaskoczeniu, wielu naszym ministrantom nie są obce narciarskie stoki. Mocna grupa 8 ministrantów z księdzem opiekunem powalczą w jak najlepszy rezultat, reprezentując godnie parafię Św. Brata Alberta. Organizatorem zawodów jest Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku i Hotel Zieleniec.

Zawodnicy będą rywalizować na trasie przy wyciągu MIESZKO. Baza zawodów mieści się w Hotelu Zieleniec, Zieleniec 134, 57-340 Duszniki-Zdrój. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa zjazdowego wśród ministrantów diecezji świdnickiej, wyłonienie najlepszych narciarzy wśród ministrantów diecezji świdnickiej, zachęcenie do systematycznego uprawiania narciarstwa zjazdowego oraz kształtowanie właściwych postaw w rywalizacji sportowej.

Co do regulaminu i wymagań sportowych ustalenia są następujące. Trasa slalomu będzie ułożona w taki sposób, żeby zawodnik o średnich umiejętnościach jazdy dał sobie radę ze zjazdem. Podczas zawodów będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu przejazdu. O ostatecznej lokacie decyduje suma czasów obu przejazdów zawodnika. Zawodnicy będą startować w 5 grupach wiekowych.

Grupy wiekowe:

♦ kategoria A – klasa I – III SP (roczniki 2009 – 2007)
◊ Ignacy CIARCIŃSKI


♦ kategoria B – klasa  IV – VI SP (roczniki 2006 – 2004)
◊ Wiktor GESEK
◊ Krystian SOSGÓRNIK
◊ Gabriel SZKLARCZYK
◊ Alex BŁASZ
◊ Miłosz DYLEWSKI
◊ Ermelindo de MERCURIO
◊ Miłosz KAWALEC


kategoria C – gimnazjum (roczniki 2003 -2001)


kategoria D – liceum/technikum (roczniki 2000 – 1997)


♦ kategoria OPEN – Księża Opiekunowie
◊ ks. Mirosław BENEDYK

Przebieg zawodów:

Przyjazd zawodników do Bazy zawodów (parking przy Hotelu Zieleniec) i zgłoszenia.

9.00  – 10 .00  – Powitanie uczestników, zapoznanie z regulaminem zawodów, pobranie numerów startowych i rozgrzewka.
10.00 – 10.30 – Oglądanie trasy  (wspólny zjazd testowy)
10.30 – 11.00  – Próbny przejazd
11.00 – Początek pierwszej kolejki
12.30 – Początek drugiej kolejki
14.00 – Zakończenie zawodów
14.30 – DEKORACJA zwycięzców

Dodajmy jeszcze, że z naszego dekanatu ŚWIEBODZICE na zawody wybierają się jeszcze dwaj zawodnicy z par. Św. Piotra i Pawła, a są to bracia Marek i Michał KĘDZIA, którzy wraz z ks. Wiktorem Bednarczykiem będą rywalizować z nami na stoku narciarskim.

Dodaj komentarz

Top