Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pierwsza Rocznica – Czas Dziękczynienia Za Dar Komunii Świętej

Pierwsza Rocznica – Czas Dziękczynienia Za Dar Komunii Świętej

komunia św.

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też dzieci klas IV w rok od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętowały jej rocznicę.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły nam przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

W homilii ks. Daniel Szymanik – proboszcz parafii, podkreślił ważną rolę wychowywania młodego pokolenia. Przypomniał, że na rodzinie spoczywa główny obowiązek wychowywania dzieci. Przestrzegał przed współczesnymi niebezpiecznymi zagrożeniami dla rodziny.

Dodaj komentarz

Top