Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > I Komunia Święta

I Komunia Święta

W niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego,  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 9.30, grupa dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie ks. proboszcz Daniel Szymanik powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice i w uroczystej procesji wszyscy weszli do kościoła.

Teraz przez okres tygodnia dzieci będą przychodzić na nabożeństwa ubrane w stroje komunijne, w których przyjmowały komunię. Biały Tydzień symbolizuje czystość duchową, gotowość do przyjęcia sakramentu i podtrzymuje nastrój święta, dlatego ważne jest, by podkreślić to uroczystym strojem komunijnym. Obowiązuje w tym czasie nawet ten sam ceremoniał. Biały Tydzień jest też doskonałą okazją, by przyzwyczaić dzieci do prawidłowego i świadomego uczestnictwa w Eucharystii.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Polanicy. Tam 8 czerwca  przed  obliczem Matki Bożej Fatimskiej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

Dodaj komentarz

Top