Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie

Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie

W sobotni wieczór wierni zgromadzili się w kościele parafialnym na nabożeństwie fatimskim, któremu przewodniczył ksiądz proboszcz Daniel Szymanik. To szczególne nabożeństwo, ponieważ było to ostatnie nabożeństwo w tym roku.

Tego dnia modlitwy wraz dziećmi i młodzieżą rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. wikariusz Wojciech Oleksy, w której przypomniał o modlitwie za osoby, które są daleko od Pana Boga.

Po Eucharystii, odczytano intencje wiernych zapisane w księdze fatimskiej i po rozważeniu jednej z tajemnic różańcowych wyruszono w procesji światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na koniec ks. Daniel podziękował wszystkim, którzy zechcieli być razem z Maryją i zgłębiać jej przesłanie, które można streścić w słowach jednej ze zwrotek pieśni „Z dalekiej Fatimy„: Różaniec, pokuta i umartwienie są naszym ratunkiem i ocaleniem. Nabożeństwo zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Dodaj komentarz

Top