Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia w 751 miejscowościach w całej Polsce odbędą się Orszaki Trzech Króli. W tym roku, z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, towarzyszyć im będzie hasło “Odnowi oblicze ziemi”.

Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, nawiązującym do słów św. Jana Pawła II, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami. W czasie Orszaku odbyła się zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

W inicjatywę włączyła się także nasza parafia. Która w tym roku przewodziła Świebodzickiemu Orszakowi. Obszerna relacja na stornie Gościa Świdnickiego.

Dodaj komentarz

Top