Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z Biskupem

Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z Biskupem

bp. Adam Bałabuch

W naszej parafii do nadzwyczajnych szafarzy o ich posłudze mówił bp Adam Bałabuch.

Ponad 50 mężczyzn z całej diecezji  zebrało się 12 stycznia na Mszy św. pod przewodnictwem pomocniczego biskupa diecezji świdnickiej. W homilii bp Adam, przypomniał o wielkości posługi szafarzy we współczesnym świecie.

Ksiądz Krzysztof Papierz – były wikariusz naszej parafii –  wygłosił konferencje formacyjną w której ukazał istotę posługi Szafarzy w parafii. Następnie wszyscy zatrzymali się przy Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Świąteczno-noworoczne spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej miało swoją kontynuację w pobliskiej szkole podstawowej, gdzie czekał na przybyłych poczęstunek i tradycyjny opłatek wigilijny.

Spotkanie zorganizował ks. Krzysztof Papierz, który jest w diecezji odpowiedzialny za tę część Liturgicznej Służby Ołtarza.

Dodaj komentarz

Top