Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Orszak Trzech Króli 2018 (foto)

Orszak Trzech Króli 2018 (foto)

Orszak Trzech Króli 2018, Świebodzice, Św. Brat Albert

Przepiękna wiosenna pogoda w samym środku zimy bardzo sprzyjała tegorocznemu Rodzinnemu Orszakowi Trzech Króli, który już po raz piąty przeszedł ulicami Świebodzic. Trzej Mędrcy oddali pokłon Dzieciątku, a uczestniczący w Orszaku świebodziczanie w trzech kolorowych grupach śpiewali kolędy i wędrowali całymi rodzinami z Rynku do hali sportowej przy SP nr 3.

Do udziału w Orszaku zapraszała parafia pw. Św. Mikołaja na czele z ks. dziekanem kan. Józefem Siemaszem i organizatorem ks. Piotrem Ochońskim. Można się pokusić o stwierdzenie, że w tym roku chyba padł rekord frekwencji. Bardzo wielu mieszkańców Świebodzic i nie tylko, tłumnie przeszło przez wąskie miejsce uliczki.

Po kilku kolędach, odśpiewanych na schodach ratusza przez najmłodszych, następnie pod wodzą ks. dziekana Józefa, który prowadził śpiew kolęd barwny korowód przeszedł z Rynku na halę sportową przy Alejach Lipowych.

Orszak podzielony był na trzy grupy. U samego czoła szła grupa zielona, czyli nasza parafia – Św. Brata Alberta. Następnie grupa czerwona, parafia Św. Mikołaja i na koniec grupa niebieska z parafii Św. Piotra i Pawła. Spora ilość naszych parafian w zielonych koronach i z zielonymi balonami zamykała pokaźny peleton.

Przed halą sportową w specjalnie przygotowanej szopce, w której znajdował się Jezus, Maryja i Józef, królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, przebywając całą drogę konno oddali pokłon Świętej Rodzinie.

Przed halą czekała dla strudzonych orszakowiczów wojskowa grochówka, a wewnątrz gorące napoje i pyszne ciasta. Całość zakończył koncert kolęd zespołu młodzieżowego z Dobromierza.

Dziękujemy naszym drogim parafianom  za udział w tegorocznym Orszaku Trzech Króli i za danie świadectwa wiary.

>> Galeria z Orszaku Trzech Króli 2018 <<

Dodaj komentarz

Top