Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Orszak Trzech Króli 2016

Orszak Trzech Króli 2016

Orszak Trzech Króli 2016, Parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Świebodzice

Już po raz czwarty w Świebodzicach odbył się Orszak Trzech Króli. Kolorowa, świąteczna procesja przeszła ulicami miasta, a przyłączyły się do niej setki świebodziczan, tych najmilejszych ubranych barwne stroje i tych większych z papierową koroną na głowie.

Wszystko się zaczęło punktualnie o godz. 13.00 u bram miejskiego ratusza. Pod przewodnictwem trzech mędrców na koniach śpiewający kolędy świąteczny orszak wiernych przeszedł w kierunku Parku Miejskiego. Podczas przemarszu dla publiczności odgrywane były przez uczniów naszych szkół scenki sytuacyjne, takie jak diabelskie kuszenie, jasełka bożonarodzeniowe, czy inscenizacja walki dobra ze złem. W parku zbudowana została szopka, w której znajdowała się „święta rodzina”, do której przybili trzej królowie. Dodatkową atrakcją był koncert zespołu góralskiego w strojach ludowych, a także śpiew kolęd uczniów i przedszkolaków z publicznych placówek oświatowych.

Cieszył bardzo fakt, iż to wydarzenie zgromadziło bardzo wiele dzieci wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. W tegorocznym orszaku udział wzięło kilkaset osób, a organizatorem była fundacja REM i parafia Św. Mikołaja w Świebodzicach.

Dodaj komentarz

Top