Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Odpust 2017: Umocnieni darami Ducha Św. w roku św. Brata Alberta

Odpust 2017: Umocnieni darami Ducha Św. w roku św. Brata Alberta

Bierzmowanie, Św. Brat Albert Świebodzice 2017

17 czerwca, w doroczną uroczystość rodziny parafialnej związaną ze świętym Bratem Albertem Chmielowskim, do naszej parafii przybył pasterz Kościoła świdnickiego bp Ignacy Dec, który przewodniczył odpustowej Eucharystii i udzielił sakramentu bierzmowania 23 kandydatom.

Czas odpustu to zawsze czas dziękczynienia za wszelkie dobro otrzymane od Boga, to także łaski i Bożego Miłosierdzia. W homilii wygłoszonej biskup Ignacy przypomniał postać patrona naszej świątyni i parafii, podkreślając przez co zdobył świętość i jak pozostał w pamięci Kościoła i naszego narodu.

Homilia biskupa Ignacego Deca.

Pasterz Kościoła świdnickiego sprawując najświętszą ofiarę obecnej młodzieży w sakramencie bierzmowania udzielił darów Ducha Świętego.

Wizyta pasterza naszej diecezji była także sposobnością do poświęcenia kolejnych nowych witraży (Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Częstochowskiej), które zostały ufundowane przez dobrodziejów naszego kościoła. Biskup także pobłogosławił nowo ustanowionych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i wręczył im cyboria, a także ks. kan. Witolda Wojewódkę ustanowił dekanalnym duszpasterzem rodzin.

>>> Galeria zdjęć z uroczystości odpustowych <<<

Dodaj komentarz

Top