Strona Główna > Aktualności > Cudowny czas, który zwraca się poczwórnie – czyli niedzielna Eucharystia

Cudowny czas, który zwraca się poczwórnie – czyli niedzielna Eucharystia

Msza dla dzieci Św. Brat Albert, Świebodzice

W tej wiadomości witam serdecznie wszystkich najmłodszych naszych parafian, którzy tak dzielnie co tydzień gromadzą się na niedzielnej Eucharystii o godz. 10.45. To wielka radość, kiedy możemy wspólnie modlić się i chwalić Pana Boga. Dla wielu z Was jest to przygotowanie do I pierwszej Komunii Świętej, więc pragnę Wam napisać, że przygotowujecie się jak należy.

Chciałbym Wam napisać, że cudowny jest ten czas, który poświęcacie Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. I chociaż to wydaje się mało logiczne to, oddając Panu Bogu swój czas, zdobywacie go dla siebie. I jestem pewien, że czas poświęcony Ewangelii jest cudowny – zwraca się bowiem poczwórnie.

Dziś podczas homilii dla dzieci dowiedzieliśmy się, że w osobie Jezusa Chrystusa wypełniło się proroctwo. Czyli słowo wypowiedziane przez proroka, czyli człowieka który jest napełniony Duchem Bożym. To ten, który mówi w imieniu Boga. Mówi pełen mocy Ducha Świętego. To ten, który jest świadomy, że przekazuje nie swoje orędzie, lecz Słowo Boże, które zostało mu objawione.

Otóż dziś Jezus w Ewangelii powołał się na proroctwo Izajasza, zapowiadające działalność Mesjasza. Był to właściwie cały program Jezusa: działanie mocą Ducha Świętego; wypełnienie posłannictwa Ojca; solidarność z najmniejszymi, ubogimi, prześladowanymi, zniewolonymi; obdarowanie łaską Bożą. Zauważmy, że Jezus nie czynił niczego dla siebie, ani w swoim własnym imieniu: powołał się na starożytne proroctwo, ukazał swoją zależność od Ducha Świętego i więź z Ojcem. Nie był więc samozwańcem lecz posłusznym wykonawcą odwiecznie zamierzonej i przygotowanej misji.

Dowiedzieliśmy się także dlaczego Jezusa nazywamy Nazarejczykiem. Pan Jezus pochodził z Nazaretu. Wprawdzie urodził się w Betlejem, ale po powrocie z Egiptu Maryja i Józef przeprowadzili się do Nazaretu. Tak wypełniły się słowa Starego Testamentu, że Pan Jezus będzie nazwany Nazarejczykiem. Pan Jezus wiedział o tym doskonale, dlatego rozpoczął głoszenie Dobrej Nowiny od swojej rodzinnej miejscowości, w której się wychował – od Nazaretu. W synagodze przeczytał fragment z Księgi Izajasza. To były akurat te słowa, które mówiły wprost o mającym przyjść Mesjaszu. Tak zapisał święty Łukasz Ewangelista.

I przypomnieliśmy sobie także o przynależności do naszej parafii pw. Świętego Brata Alberta, która jest jedną z pięciu parafii w naszym mieście i należy do dekanatu Świebodzice w diecezji świdnickiej. A ponieważ jesteśmy bardzo związani z naszą parafią chcemy ją promować, rozsławiać, dobrze o niej mówić. Mamy przecież pięknie budujący się kościół, dobrych parafian i wspaniałe dzieci, które są nadzieją naszej wspólnoty.

Jedną z form promocji naszej parafii jest strona internetowa, do której odwiedzania serdeczne zapraszamy wszystkich i zachęcamy także do wpisywania komentarzy, które ożywią ten parafialny serwis.

Wszystkich gorąco serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia.

2 thoughts on “Cudowny czas, który zwraca się poczwórnie – czyli niedzielna Eucharystia