Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Niedziela Palmowa – Zaczynamy najważniejszy tydzień w roku

Niedziela Palmowa – Zaczynamy najważniejszy tydzień w roku

Niedziela Palmowa, Św. Brat Albert Świebodzice

Palmy to symbol odradzającego się życia. Wierni przynoszą je do kościołów na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy na Święto Paschy. – Kościół chce dziś przekazać ludziom pokój i nadzieję wypływającą z męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Niedzielę Palmową rozpoczyna się tzw. Wielki Tydzień, czyli najważniejszy moment roku dla chrześcijan na całym świecie. W tych dniach Kościół, poprzez liturgie, znaki, symbole oraz tradycje, chce przekazywać ludziom na całym świecie pokój i nadzieję wypływającą z istoty chrześcijaństwa: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.45 z udziałem dzieci, zgromadziliśmy się przed kościołem, gdzie odbyło się poświęcenie palm, odczytano fragment Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i nastąpiła uroczysta procesja do kościoła. Podczas każdej Mszy św., zgodnie z wielowiekową tradycją, przeczytano opis Męki Pańskiej.

Dodaj komentarz

Top