Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Z Matką Bożą Fatimską w naszych codziennych sprawach

Z Matką Bożą Fatimską w naszych codziennych sprawach

Nabożeństwo Fatimskie, lipiec 2016, parafia św. Brata Alberta Świebodzice

Od czasu kiedy Matka Boża nawiedziła nasza parafię w cudownej figurze Pani Fatimskiej, od maja do października 13 dnia każdego miesiąca czciciele Niepokalanego Serca Maryi gromadzą się na Eucharystii i na nabożeństwie ku jej czci. 

W sierpniowy wieczór Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Daniel, a homilię wygłosił ks. wikariusz Mirosław, który nawiązując do ewangelii dnia opisującej jak Jezus błogosławi dzieci, mówił: – W dzisiejszym czytaniu Jezus wyróżnia dzieci. Przeciwstawia je dorosłym, sztywnym ważniakom, którym wydaje się, że wiedzą najlepiej i są najbliżej prawdy. Kim jestem bardziej – sztywnym ważniakiem czy ufającym dzieckiem? Bóg wskazuje na postawę ufności dziecka. W Fatimie, trojgu małym dzieciom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, Bóg zechciał objawić to, czego nie objawia dorosłym. Właśnie im postanowił przedstawić przez Maryję szczególne zaproszenie.

Po Eucharystii zostały odczytane prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji fatimskich. Następnie naszą modlitwą był Różaniec Święty. Podczas niego rozważaliśmy życie i postawę Matki Bożej oraz Jej Syna, w tajemnicy chwalebnej Wniebowzięcia NMP. Po czym przy śpiewie pieśni maryjnych ruszyliśmy w procesji światła wokół kościoła. Na koniec przed rozesłaniem wierni otrzymali uroczyste błogosławieństwo.

Dodaj komentarz

Top