Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Na Roratach z Matką Bożą i św. Mikołajem

Na Roratach z Matką Bożą i św. Mikołajem

Roraty 2016 Świebodzice, parafia Św. Brata Alberta

Weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w tym czasie w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

We wrześniu tego roku na Jasnej Górze rozpoczęły się obchody 300 Rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dlatego tegoroczne Roraty zostały poświęcone Jasnej Górze, która jest domem naszej Królowej Maryi. Uczestnicy Rorat mają okazję poznać fascynującą historię klasztoru i cudownego obrazu, ale też rolę Maryi w historii Polski i konkretnych ludzi, począwszy od przywiezienie wizerunku Maryi i sprowadzenia paulinów do Polski, aż do czasów współczesnych. Dzieci biorące udział w Mszach roratnich odpowiadają na pytania roratnie i zbierają karteczki z obrazkami do naklejenia na planszy. Tegoroczne hasło rorat 2016 to: W domu Królowej Maryi.

6 grudnia w naszych rozważaniach pojawiła się postać św. Mikołaja biskupa, którego historia życia sięga 1700 lat wstecz. Św. Mikołaj znany był z wyjątkowej dobroci, otwartego serca dla każdego potrzebującego jakiejkolwiek pomocy. Chociaż sam święty był z nami obecny duchem, to dzieci mogły zobaczyć, a nawet przymierzyć jego biskupi atrybut – mitrę. Jak co dzień dzieci zostały nagrodzone za pięknie wykonane kwiaty, na których zapisują swoje intencje i składają je u stóp Matki Bożej. A w ramach mikołajkowych prezentów każdy dostał coś słodkiego.

Jeżeli nie byłeś jeszcze w tym roku na Roratach zapraszamy z całego serca. Warto! Od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

Dodaj komentarz

Top