Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Msza Wieczerzy Pańskiej 2023

Msza Wieczerzy Pańskiej 2023

Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy Święte Triduum Paschalne, Święte Trzy Dni Paschalne.

Te trzy dni, od dzisiejszego wieczoru, do wieczoru Niedzieli Zmartwychwstania, stanowią jedno wielkie Święto – największe i najważniejsze święto naszej wiary.
Tym, czym jest niedziela dla tygodnia, tym są te Trzy Święte Dni dla całego roku. To nasze trzydniowe świętowanie osiągnie swój punkt kulminacyjny w Wigilii Paschalnej, celebrowanej w Wielką Świętą Noc. Obchodzić wtedy będziemy Rezurekcję, czyli Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Dzisiaj wraz z całym Kościołem obchodzimy pamiątkę tego dnia, w którym Pan nasz, Jezus Chrystus, zasiadł wraz ze swoimi uczniami do stołu, aby podczas ostatniej wieczerzy paschalnej w swoim ziemskim życiu ustanowić Sakrament swego Ciała i Krwi, jako Testament zostawiony dla nas. Ile razy bowiem sprawujemy Eucharystię, tyle razy wspominamy i uobecniamy wszystko, co Jezus Chrystus uczynił dla nas, zwłaszcza w szczytowym momencie swego życia: w Męce i Śmierci Krzyżowej.
W Wielki Piątek od godziny 8:00 będzie miała adoracja Pana Jezusa w ciemnicy przez grupy parafialne według planu. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego oraz Droga Krzyżowa o godzinie 15:00, a Liturgia Wielkiego Piątku o godzinie 18:00.

Dodaj komentarz

Top