Jesteś tutaj
Strona Główna > Budowa kościoła > Kamień, okna, prace ziemne… i baldachim

Kamień, okna, prace ziemne… i baldachim

Budowa, Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W naszym kościele, jak i w jego obrębie trwają w prace budowlane.

W ostatnim czasie, zakupiono kamień i wyłożono schody oraz spocznik prowadzące do zakrystii. Były to prace fundowane przez anonimowego darczyńcę, za które pragniemy serdecznie podziękować.

Zamontowano nowe duże okno na murowanej wieży kościoła, gdzie dotychczasowy otwór okienny był zabezpieczony jedynie płytą chroniącą przed ptakami. Dwa dodatkowe okna zamontowano na lukarnach znajdujących się nad strychem na zapleczu przy tylnym wyjściu. Tym samym bryła kościoła została całkowicie zamknięta i budynek jest zabezpieczony przed opadami atmosferycznymi oraz ptakami.

Rozpoczęliśmy prace ziemne przy odwodnieniu i drenażu podpiwniczonej części naszego kościoła. Zważywszy na fakt, iż stan wód gruntowych wokół świątyni jest wysoki, woda nie odpływa, ani nie wsiąka w glebę, a podłoże geologiczne nie przepuszcza również wód opadowych. To zmusza nas do podjęcia niezbędnych czynności i głębokiego kopania, aby drenażem odprowadzić w/w wodę, która przenika do piwnicy kościoła i niszczy ściany podpiwniczenia. W związku z tym bardzo proszę o ostrożne poruszanie się w okolicach zaplecza kościoła i zwracanie uwagi na głębokie wykopy. Proszę również o pilnowanie dzieci, aby nie bawiły się w obrębie wykopów.

Równocześnie trwają prace tynkarskie w wieży kościoła.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować za ufundowanie nowego baldachimu procesyjnego, który zastąpi dotychczasowy, wysłużony i mocno zniszczony przez ząb czasu.

Dodaj komentarz

Top