Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Spotkanie Opłatkowe Ministrantów 2019

Spotkanie Opłatkowe Ministrantów 2019

Służba Liturgiczna to najliczniejsza grupa parafialna. W niedzielne popołudnie 20 stycznia kandydaci i ministranci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem przybyli do domu parafialnego, aby wspólnie spotkać się na tradycyjnym opłatku wraz z duszpasterzami.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i przywitaniem wszystkich przybyłych gości. Słowo wdzięczności i podziękowań za ofiarną służbę chłopców przy ołtarzu skierował ks. proboszcz Daniel Szymanik. Pasterz naszej wspólnoty parafialnej, podkreślił jak ważne w byciu ministrantem jest wsparcie rodziców. Ich troska, mobilizowanie i dopingowanie do służby, a przede wszystkim towarzyszenie na drodze wiary.

Ksiądz Daniel wspominał także swoje początki ministrantury. Kiedy mając 5 lat sam zgłosił się do swojego księdza proboszcza mówiąc mu: – Chcę zostać ministrantem. I tak rozpoczęła się piękna droga służby, która można powiedzieć trwa do dnia dzisiejszego.

Życząc sobie nawzajem przede wszystkim otwartości na działanie Boga w naszym życiu, wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do stołu. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wspomnień z zeszłorocznych wypadów ministranckich.

Dodaj komentarz

Top