Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dwie księgi – czyli ostatnie kazanie ks. Zenona Kowalskiego

Dwie księgi – czyli ostatnie kazanie ks. Zenona Kowalskiego

Parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

To już siedem lat od śmierci ks. Zenona Kowalskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. Upływa szybko życie, jak potok płynie czas – śpiewamy w popularnej piosence. Ten upływający czas musimy wypełnić dobrymi czynami, aby żyć wiecznie z Chrystusem.

To była 2 niedziela stycznia ksiądz Zenon wyszedł na ambonę z dwoma kościelnymi księgami. W lewej dłoni trzymał Księgę Chrztów, a w prawej dłoni Księgę Zmarłych. I powiedział. – Te dwie kościelne księgi to nasz początek i koniec. To co jest pomiędzy tymi księgami, te chwile, to czas dany nam od Boga, aby go jak najlepiej wykorzystać. Ten upływający czas musimy wypełnić dobrymi czynami, aby żyć wiecznie z Chrystusem. Nigdy nie możecie o tym zapomnieć.

Dzień później w poniedziałek 16 stycznia w godzinach dopołudniowych ks. Zenon nagle odszedł do wieczności.

W dzień 7 rocznicy śmierci, Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył ks. Józef Bernaś, który wraz z parafianami modlił się o niebo dla księdza Zenona.

Dodaj komentarz

Top