Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Łączy nas piłka, łączy nas ołtarz

Łączy nas piłka, łączy nas ołtarz

U progu wakacji 35 drużyn, w tym ministrancki zespół z parafii Św. Brata Alberta ze Świebodzic, rywalizowało w III Turnieju Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej w piłce nożnej w Wołowie.

Nasi ministranci mogli wziąć udział w tych rozgrywkach gościnnie dzięki zaproszeniu, jakie skierował do nas organizator ks. Wojciech Buźniak. To dla chłopców wielkie wyróżnienie, którzy w tym roku mają swoje „5 minut” w piłkarskim świecie ministrantów. Przypomnijmy, że nasi ministranci są aktualnymi wicemistrzami Polski z Rzeszowa, i wicemistrzami diecezji ze Strzegomia.

W programie zawodów była Msza św pod przewodnictwem biskupa Jacka Kicińskiego – biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej, a następnie, już na boisku, występ Mistrza Świata, Europy i Polski we freestyle football oraz, co najważniejsze same rozgrywki, które odbyły się na stadionie miejskim w Wołowie. Hasłem przewodnim zawodów było zawołanie: „Łączy nas ołtarz„. To parafraza znanego hasła PZPN: „Łączy nas piłka„.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U19. W tej pierwszej tytuł obronili ministranci z parafii pw. NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym. W kategorii starszych chłopców zwyciężyli gospodarze z parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie.

Apetyty naszej drużyny były wielkie, a i koniec sezonu dał się we znaki samym zawodnikom. A jak ktoś bardzo chce wygrać, to nie zawsze wychodzi. W sześciozespołowej grupie wygraliśmy 2 mecze, przegrywając 3, co nie dało awansu do ćwierćfinału (4 miejsce w grupie). O wyniku sportowym zdecydowały błędy indywidualne, a i atmosfera w zespole była już wakacyjna. Ostatecznie zajęliśmy 10 miejsce. Warto jednak wyciągać wnioski z takich porażek, aby w przyszłości uniknąć swego rodzaju rozczarowania.

Warto podkreślić, że organizacja turnieju w Wołowie była na bardzo wysokim poziomie, a nasi ministranci i ks. opiekun nie wyjechali z pustymi rękami. Pamiątkowe nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy, a ksiądz Mirosław nawet przywiózł podręcznik trenera PZPN w celu jeszcze lepszego szkolenia naszych zawodników i ich następców.

Mimo wszystko to najlepszy sezon sportowy naszych ministrantów. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych latach.

Skład zespołu: Miłosz Górski (bramkarz) – Maciej Cichy, Gabriel Szklarczyk, Alex Błasz, Ermelindo de Mercurio, Wiktor Gesek, Mateusz Dolny.

Oto wyniki naszego zespołu:

Św. Brat Albert, Świebodzice – NMP Królowa Polski, Brzeg Dolny 1-3
Św. Brat Albert, Świebodzice – Św. Jan Apostoł, Wrocław – Zakrzów 2-0
Św. Brat Albert, Świebodzice – Wniebowzięcie NMP, Jasin (diecezja tarnowska) 0-3
Św. Brat Albert, Świebodzice – Św. Trójca, Wrocław Krzyki 0-1
Św. Brat Albert, Świebodzice – Św. Piotr i Paweł, Namysłów 7-0

Dodaj komentarz

Top