Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > II Niedziela Wielkiego Postu. Konkurs dla najmłodszych.

II Niedziela Wielkiego Postu. Konkurs dla najmłodszych.

Kościóó Św. Brata Alberta w Świebodzicach

Dziś w niedzielę w naszym kościele wspólnymi siłami nasi najmłodsi parafianie ułożyli scenę z ewangelii dnia. Co przedstawia ta scena? Jakie biblijne postacie w niej występują?

Pierwsze trzy osoby, które w komentarzu do artykułu poprawnie odpowie na te dwa pytania, otrzymają nagrodę.

8 thoughts on “II Niedziela Wielkiego Postu. Konkurs dla najmłodszych.

 1. Pan Jezus polecił Abramowi wyjść ze swojego namiotu, spojrzeć w niebo i policzyć gwiazdy. Gdy Abram spojrzał na niebo Jezus powiedział, że tak samo będzie liczne jego potomstwo. Następnie kazał wybrać mu kozę, barana i gołębicę, po tym jak to zrobił przeciął na połowy, ptaków nie przeciął. Ułożył przecięte zwierze naprzeciwko siebie i odpędzał ptaki, a gdy położył się spać opętał go lęk.

  Występują tak: Jezus oraz Abram.

  Tak mi się wydaje ale mogę się mylić 😉
  ~ Czarek Górski

  1. Bardzo mi przykro, ale to nie jest ta odpowiedź. Myślę, że więcej wiedzieć będą ci, którzy byli najbliżej ołtarza 😉

 2. Scena przedstawia Jezusa, który wraz z Piotrem, Janem i Jakubem wszedł na górę, żeby się modlić. Mojżesz i Eliasz ukazali się i mówili o Jego odejściu, które miało mieć miejsce w Jerozolimie. Kiedy Piotr, Jan i Jakub obudzili się ujrzeli Mojżesza i Eliasza.
  Występują: Jezus, Piotr, Jan, Jakub, Eliasz i Mojżesz.
  – Aleksandra Kornalewicz

 3. Jezus wziął ze sobą Piotra, Jana i Jakuba i poszedł na górę. Scena ta przedstawia rozmowę Jezusa z Mojżeszem i Eliaszem, mówili oni o jego odejściu, którego miał dokonać w Jerozolimie. Po czym pojawił się obłok a z obłoku odezwał się głos, gdy odezwał się głos Jezus znalazł się sam. Występują Piotr, Jan, Jakub, Eliasz, Mojżesz.

 4. gratulujemy
  Aleksandra Kornalewicz – poprawna odpowiedź.
  Wiktoria Tobiasz – poprawna odpowiedź.
  Mateusz Ławiński – poprawna odpowiedź.

Dodaj komentarz

Top