Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Deszczowy epilog pieszej pielgrzymki w Bardzie

Deszczowy epilog pieszej pielgrzymki w Bardzie

Epilog Bardo 2016, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Tradycyjnie w Bardzie w drugą sobotę października odbył się epilog pieszej pielgrzymki. Sezon pielgrzymkowy można uznać za zamknięty, jak co roku bowiem w Bardzie zgromadzili się pątnicy z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Część z nich przybyła tu autokarami czy samochodami, ale byli i tacy, którzy z z Dzierżoniowa i z Ząbkowic Śląskich przyszli pieszo. Nasi świebodziccy pielgrzymi dotarli wraz z ks. Mirosławem w samochodowej pielgrzymce, aby na epilogu reprezentować pątników „grupy 5”, za których ks. Mirosław koncelebrował Mszę świętą.

Eucharystii przewodniczył bp Adam Bałabuch, który w homilii przedstawił Maryję jako tę, która uwierzyła, Jezusa jako tego, który potrafi obdarzyć prawdziwą pasją życia i młodzież, która potrafi wyjść naprzeciw innych, niosąc im miłosierdzie. Odnosząc się do słów papieża Franciszka zapytał zebranych czy chcą poczuć moc Zbawiciela, która daje radość życia?
Ojcowie redemptoryści tradycyjnie już przyjęli z życzliwością wszystkich zgromadzonych.

Dodaj komentarz

Top