Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dzień Wszystkich Świętych na świebodzickich cmentarzach

Dzień Wszystkich Świętych na świebodzickich cmentarzach

Jesienne szare dni sprzyjają rozmyślaniu o sensie życia i jego przemijaniu. Obchodząc na początku listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół pragnie skierować naszą uwagę na tajemnicę śmierci i życia wiecznego.

1 listopada na obu świebodzickich cmentarzach komunalnych odbyły się uroczyste Msze święte. Przy ul. Wałbrzyskiej o godz. 13.00 koncelebrowaną Mszę odprawił i homilię wygłosił ks. proboszcz Daniel Szymanik, natomiast o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Kamiennogórskiej Eucharystii przewodniczył ks. wikariusz Mirosław Benedyk, który także wygłosił homilię. Na cmentarzach miały miejsce także nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją, podczas których wypraszano miłosierdzie Boże dla tych, którzy poprzedzili nas na drodze do wieczności.


Nasze życie powinno być cały czas przepojone pamięcią o nieuchronnej śmierci. Dzisiejszy świat zdaje się zapominać, że kiedyś to wszystko, co ziemskie musi się skończyć. Mieli jakąś ogromną mądrość ludzie średniowiecza, którzy na każdym właściwie kroku przypominali MEMENTO MORI – pamiętaj o śmierci.

Dodaj komentarz

Top